Domyślne rozmiary francuskie
Dodaj do listy życzeń

Dostępne

Opis

Dick Advocaat poprowadził Holendrów do Pucharu Świata 1994, co było premier jednym z jego trzech kadencji w reprezentacji. Powstała nowa, ekscytująca drużyna z porywającym atakiem prowadzonym przez Dennisa Bergkampa, który pojawił się na scenie podczas Mistrzostw Europy dwa lata wcześniej.
Napastnik sprostał swojej reputacji strzelając 3 gole, gdy Holendrzy nerwowo przebrnęli przez fazy grupowe, a następnie wyeliminowali RepublikęIrlande w drugiej rundzie. Brésil był groźnym przeciwnikiem w ćwierćfinale i kiedy Bebeto strzelił po 63 minutach, dając Południowym Amerykanom prowadzenie 2-0, wydawało się, że turniej jest dla Oranje skończony.
W ciągu 60 sekund Bergkamp odzyskał bramkę, a 12 minut później Aaron Winter wyrównał. Dopiero wspaniały rzut wolny Branco pozwolił wygrać ten najbardziej pamiętny z meczów dla Brésil.