Buty do piłki ręcznej

Buty do piłki ręcznej są dość specyficzne. Przed zakupem powinieneś skupić się na swoim profilu zawodnika. Oto pary, których potrzebujesz, aby dać z siebie wszystko. Buty to niezbędne akcesoria dla każdego sportowca. W piłce ręcznej zakup pary butów wymaga szczególnej uwagi. Marki Adidas, Asics, Mizuno, Nike, Hummel, Kempa i Salming pozostają referencjami dla tego typu butów sportowych. To powiedziawszy, niektórzy producenci w tym top 6 wyróżniają się z tłumu pod względem właściwości, które oferują, jeśli szukasz butów, które pasują do profilu piłki ręcznej. Wiedza o tym, jak wybrać, jest kluczowa dla optymalizacji wydajności durant w treningu i w zawodach. W galerii sklepu znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące wyboru butów przed wyjściem na boisko.

+ więcej filtrów

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Modele w zależności od poziomu sportowca

Istnieje kilka rodzajów butów do piłki ręcznej. W zależności od poziomu odbiorcy, można preferować pewne elementy od innychautres. Przykładowo, początkujący piłkarz ręczny będzie miał określone potrzeby, ale mniej istotne niż np. ekspert.

Poziom początkujący

Początkujący piłkarz ręcznyzdecyduje się na dość uproszczone modele. Opór nie będzie problemem, ponieważ wymagany rytm treningowy jest tygodniowy. Lekkie i elastyczne buty pozwolą na pewną naukę podstawowych ruchów piłki ręcznej. Cienka tkanina jest szczególnie polecana, aby wykonywać ruchy w sposób całkowicie zrelaksowany.

Zaawansowany gracz

Jeśli jesteś doświadczonym graczem, wymagania dotyczące buta będą zwiększone. Wybrany model powinien poradzić sobie z bardziej intensywnym rytmem treningowym (2-3 treningi w tygodniu). Z tego powodu najważniejszym kryterium powinna być uniwersalność. Buty do piłki ręcznej powinny łączyć lekkość z wytrzymałością i trwałością. Ma to na celu sprostanie nowym wymaganiom stawianym przez ruchy zawodnika. Aby zrekompensować ograniczenia związane ze skokami od teraz poszukiwana będzie jakość amortyzacji. Model, który zostanie wybrany, musi wytrzymać amortyzację, a jednocześnie zapewnić komfort ćwiczącemu. Zawodnik EkspertEkspert to najwyższy poziom w piłce ręcznej. Dlatego buty dla tych zawodników muszą mieć wysoką specyfikę. Trzeba szukać technologii najbardziej optymalizujących wydajność dla każdego zawodnika. Dodatkowo systematycznie poszukuje się komfortu sportowca korzystającego z tych modeli. I nie bez powodu minimalny rytmtreningowy został zwiększony do trzech razy w tygodniu. Oznacza to, że buty te oferują poziom odporności. Wreszcie, w przypadku poziomu eksperckiego, wybór dostosowanego modelu będzie zależał również od pozycji zawodnika.

Wybór butów do piłki ręcznej w zależności od pozycji

Potrzeby w butach do piłki ręcznej będą różne w zależności od pozycji zawodnika na boisku.

Pozycja pleców

W przypadku pleców pewne elementy będą systematycznie poszukiwane. Przyczepność to ważny element pozwalający na zarządzanie zmianami kierunku. Jest to zdolność buta do zapewnienia doskonałego kontaktu z boiskiem. Kolejnym kryterium, które należy wziąć tutaj pod uwagę, jest wsparcie. Zapewnia ono zawodnikowi znajdującemu się na tylnej pozycji pewne bezpieczeństwo podczas akcji. Wsparcie ma za zadanie chronić stawy stopy, jednocześnie oferując akceptowalny komfort. Do najpopularniejszych modeli dla piłkarzy ręcznych grających w tylnym rzędzie należą buty Attack Three Contenderz Kempa. Oferują one optymalną przyczepność podobną do tej, jaką zapewniają opony tej marki Michelin. Eerochage HB200 od Hummel oraz Wave Phantom od Mizuno również są odpowiednie, jeśli taka jest Twoja pozycja.

Pozycja skrzydłowego

W przypadku pozycji skrzydłowego częste są obciążenia z powietrza. Dlatego powinieneś zdecydować się na buty z doskonałąamortyzacją. But powinien być lekki, aby zapewnić doskonały powrót do ziemi. Cienkość i lekkość buta skrzydłowego jest również bardzo poszukiwaną cechą w sportowych butach do piłki ręcznej. Jeśli chodzi o szybkość, model Wing od Kempa został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować Twoją wydajność. Elastyczność i szybkość to główne cechy tej serii marki. Model Supreme Knit z Hummel zaoferuje Ci znaczną elastyczność i lepszą oddychalność. Jeśli te dwie referencje nie są dostępne, możesz ostatecznie zdecydować się na Thunder Blade od Mizuno.

Pozycja półśrodka

Środkowy obrońca będzie miał klucze do prowadzenia swojej drużyny. W tym celu preferowane są buty oferujące elastyczność, która pozwala mu na projekcję siebie. Lekkość i stabilność to również kryteria, które należy wziąć pod uwagę dla tej klasy gracza. Model Aerospeed od Hummel doskonale spełnia te wymagania. Oferuje lekkość i optymalną oddychalność przez cały czas. Dla większego komfortu i mobilności, powinieneś znaleźć satysfakcję w modelu Lightning Z od Mizuno.

Pozycja pivota

Rola pivota w piłce ręcznej jest pozycją kluczową dla osiągania wyników. To właśnie zawodnik ofensywny jest odpowiedzialny za rozbijanie obrony przeciwników. W tym celu odpowiednie buty muszą spełniać określone kryteria. Zazwyczaj łączą w sobie wsparcie, elastyczność, a także podparcie. Ma to na celu ochronę przed kontaktem z obrońcami. Model Viper od Salming jest konstrukcyjnie odpowiedni i spełni Twoje oczekiwania na boisku. Oferuje stabilność, którą zapewne docenisz podczas poruszania się w trakcie pivotów. Aerocharge od Hummel i Attack Trzy Contender od Kempa również są odpowiednie dla tego typu gracza.

Pozycja bramkarza

Wreszcie, bramkarze są ostatnimi ekspertami na boisku do piłki ręcznej. Są odpowiedzialni za obronę bramki i muszą być zwinni, aby to zrobić. Odpowiednie obuwie powinno zapewniać stabilność, aby ułatwić różne parries. Muszą też mieć dobrąprzyczepność, aby ułatwić bramkarzowi poruszanie się po boisku. Takie właśnie właściwości znajdziesz w bucie GKLiga od Hummel, dzięki któremu bramkarze mogą korzystać z komfortu i równowagi podczas poruszania się. Dla większej szybkości reakcji, buty Goalie z Salming oferują szybkość i lepszą przyczepność. Znalezienie odpowiednich butów do piłki ręcznej w odpowiedniej cenie W zależności od cech każdego producenta i Twojego profilu piłki ręcznej, cena butów będzie się różnić. Na tej stronie sklepu znajdziesz modele szyte na miarę, do wykorzystania podczastreningów i mistrzostw. Referencyjni producenci butów sportowych dla piłkarzy ręcznych są dość reprezentowani i dostępni dla twojego budżetu, a zwłaszcza dzięki artykułom w promocji. Buty wymienione zgodnie z pozycją, którą planujesz lub już zajmujesz, są również dostępne w tej galerii. Nie zwlekaj więc i dokonaj wyboru już teraz, aby lepiej się wyposażyć.